HAAPAJÄRVI


Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala:
Argillander Tilda, Haapajärvi; Niskakoski Inka, Haapajärvi; Niskanen Nathan, Haapajärvi; Siltaniemi Esa, Haapajärvi; Vuolas Antti, Haapajärvi.


Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, talous- ja toimistopalvelujen osaamisala:
Hämäläinen Tarja, Pihtipudas; Immo Maria, Haapajärvi; Kautiainen Jenna, Haapajärvi; Kivioja Liisa, Nivala; Komulainen Taavi, Nivala; Lapintaival Roosa, Alavieska; Lehtonen Emmi, Nivala; Liuska Mari, Nivala; Maijala Paula, Nivala; Pirttisalo Leena, Haapajärvi; Pyykönen Sanna, Nivala; Saari Aino, Kärsämäki; Selkäinaho Viivi, Haapajärvi; Tiainen Meri, Haapajärvi; Vedenpää Sari, Haapajärvi.


Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä, maatilatalouden osaamisala:
Haataja Santeri, Pyhäjärvi; Hautala Tuomas, Reisjärvi; Jokitalo Visa, Kiuruvesi; Kamula Anna, Haapajärvi; Korpela Aleksi, Kärsämäki; Myllykoski Mika, Oulu; Niemi Juhani, Haapajärvi; Niemi-Korpi Johan, Haapajärvi; Ojanaho Johannes, Siikalatva; Pekonen Sari, Haapajärvi; Pelkonen Ossi, Haapavesi; Peräaho Iida, Nivala; Salonpää Leevi, Reisjärvi; Torssonen Niko, Haapavesi; Viitanen Patrik, Siikalatva; Vilppola Ronja, Haapajärvi.


Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja, metsätalouden osaamisala:
Hautala Juho, Sievi; Huttunen Tero, Ylivieska; Isoviita Pauliina, Siikalatva; Jyrkkä Sami, Nivala; Jääskeläinen Tuomo, Pihtipudas; Karppinen Lari, Nivala; Knuuti Aleksi, Nivala; Kronqvist Aleksi, Haapajärvi; Laitila Miiro, Haapajärvi; Lamminaho Jani, Haapajärvi; Laurila Tommi, Haapajärvi; Lempola Jere, Ylivieska; Leppälä Aki, Ylivieska; Leppänen Joonatan, Haapajärvi; Mustola Timo, Ylivieska; Mykkänen Matti, Pyhäjärvi; Niemimäki Elias, Nivala; Nybacka Jarkko, Pyhäjärvi; Peltoniemi Tuomas, Haapajärvi; Pirttimaa Ville, Pello; Saarilampi Arto, Ylivieska; Sandholm Erno, Ylivieska; Tiitto Kalle, Haapajärvi; Torssonen Jani, Nivala; Vacuska Jakub, Kärsämäki; Vehkalahti Marko, Haapajärvi; Viitasaari Antti, Haapajärvi; Vähäaho Jani, Nivala; Vähätiitto Joonas, Haapajärvi.


HAAPAVESI


Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja, autotekniikan osaamisala:
Aaltokoski Lola, Pyhäjärvi; Huttunen Anna, Pyhäjärvi; Mehtätalo Kimmo-Olavi, Oulainen; Pietikäinen Jani, Pyhäjärvi; Rauha Esa, Pyhäjärvi; Tikkanen Heikki, Kiuruvesi.


Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori, leipomoalan osaamisala:
Hakala Lea, Ylivieska; Hallenberg Ritva, Haapavesi; Honkala Maaret, Nivala; Isokoski Veera, Siikajoki; Keski-Korpi Mari, Kärsämäki; Konu Helmi, Haapajärvi; Koski Suvi, Nivala; Malkamäki Paula, Oulainen; Nuolioja Riikka-Kaisa, Haapavesi; Ohtamaa Anu, Nivala; Pirttijärvi Marja, Raahe; Riikonen Niko, Haapavesi; Rytky Minttu, Haapavesi; Törmä Tuula, Haapavesi.


Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, ruokapalvelun osaamisala:
Hakanen Anniina, Nivala; Herashchenko Illia, Helsinki; Isoaho Henri, Haapavesi; Kiiskilä Joni, Oulu; Kärkölä Lauri, Pyhäntä; Leppävuori Riikka, Haapavesi; Mehtola Rukia, Haapavesi; Mellin Iina, Haapavesi; Rautio Annimari, Pyhäntä.


Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, valmistustekniikan osaamisala:
Liukkonen Ville, Haapavesi.


Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja, valmistustekniikan osaamisala:
Koivu Tomi, Haapavesi; Koutonen Esa, Ylivieska; Kuoppakangas Daniel, Oulainen; Mustapää Jouna, Haapavesi; Pekkala Joni, Haapavesi; Rytky Timo, Haapavesi; Sillankorva Teemu, Oulainen; Taskila Tapani, Oulainen.


Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja, tuotantotekniikan osaamisala:
Kyrölä Toni, Reisjärvi.


Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja, kotityöpalvelujen osaamisala:
Lyytinen Raisa, Haapavesi; Ojala Milla, Kärsämäki.


Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja, puhdistuspalvelujen osaamisala:
Filipov Oleksandr, Sotkamo; Junno Reetta, Haapavesi; Kumpumäki Rajwattie, Pyhäjärvi; Shaposhnikova Svetlana, Ylivieska.


Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja, luontoalan osaamisala:
Kivimaa Noora, Jyväskylä; Pekkala Matias, Haapavesi; Viitasalo Päivi, Haapavesi.


Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja, matkailupalvelujen osaamisala:
Humaloja Joni, Haapavesi; Shubina Darya, Tampere.


Puualan perustutkinto, puuseppä:
Itäpalo Jaakko, Oulainen; Kinnunen Jalna, Haapavesi; Laukkanen Manna, Haapavesi; Leppänen Heini, Pyhäjärvi: Talus Heikki, Oulainen; Vedenjapin Dmitri, Haapavesi; Äijälä Eetu, Oulainen.


Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, kukka- ja puutarhakaupan osaamisala:
Niemonen Elisa, Haapavesi.


Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, puutarhatuotannon osaamisala:
Hillukkala Tuomas, Oulainen; Kangasharju Nina, Nivala; Karjalainen Erkki, Haapavesi; Kilonzo Kamau, Ylivieska; Peltokorpi Marianne, Sievi; Salo Jaana, Haapavesi.


Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, talonrakennuksen osaamisala:
Haapalainen Arttu, Siikalatva; Haukipuro Niklas, Haapavesi; Hämäläinen Aleksi, Oulainen; Järvelä Joonas, Oulainen; Järvelä Timo, Ylivieska; Kopsa Samuel, Kärsämäki; Laukka Mika, Haapavesi; Mehtälä Jaakko, Haapavesi; Ollila Roni, Haapavesi; Pelkonen Pauli, Haapavesi; Saari Miika, Kärsämäki; Talus Mikko, Oulainen; Vinkki Markus, Haapavesi.


Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Ahola Mika, Haapavesi; Hatula Joonas, Haapavesi; Hussa Juho, Oulainen; Kanula Jere, Haapavesi; Kanula Jesse, Haapavesi; Koponen Juho, Haapavesi; Olli Joonas, Oulainen; Pahkala Kasperi, Pyhäntä; Pinola Harri, Kokkola; Puurunen Henrik, Haapavesi; Rajaniemi Toni, Oulainen.


Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ict-asentaja:
Alama Ville, Haapavesi; Karttunen Aleksi, Haapavesi; Rosengren Kasperi, Haapavesi.


KALAJOKI


Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, valmistustekniikan osaamisala:
Ahonen Jani, Merijärvi; Läspä Mika-Severi, Oulu; Törmälä Waltteri, Oulainen.


Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja, valmistustekniikan osaamisala:
Koutonen Joni, Kalajoki; Lehtola Teemu, Merijärvi; Männikkö Jokke, Kalajoki; Priuska Anette, Ylivieska; Rahja Jere, Kalajoki; Saari Matias, Ylivieska; Saukko Akseli, Merijärvi; Simonen Jesse, Kalajoki; Tuomisalo Tobias, Kalajoki; Witick Johan, Kalajoki.


Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala:
Isokääntä Ritva, Alavieska; Kovalainen Piritta, Kokkola; Nivala Natalia, Kalajoki; Polso Elina, Kannus.


Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, ympäristön suunnittelun ja rakentamisen osaamisala:
Haikara Jemina, Sievi; Hintsala Leena, Kannus; Hukka Jenni, Kalajoki; Kaarlela Marianna, Nivala; Kailajärvi Suvi, Kokkola; Kantola Natalia, Kalajoki; Kauppinen Anna, Kokkola; Korkeakangas Erika, Sievi; Korte Iida, Sievi; Kumpula Mira, Ylivieska; Kyösti Paula, Kokkola; Laakkonen Tuula, Kalajoki; Lassila Emilia, Ylivieska; Luomala Niina, Sievi; Manninen Marianne, Kalajoki; Mantila Jenna, Kalajoki; Miikkulainen Milla, Kalajoki; Myllylahti Julia, Haapajärvi; Oikari Juuso, Ylivieska; Rautaoja Krista, Ylivieska; Roukala Eila, Kalajoki; Saarela Mira, Kalajoki; Saukko Henna, Kalajoki; Sorvari Emma, Kalajoki; Takkunen Liisa, Alavieska; Vanhatalo Marko, Ylivieska; Vilppola Sirpa, Ylivieska; Vuorio Ellen, Kalajoki.


Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja, matkailupalvelujen osaamisala:
Heinonen Sanna, Pyhäjoki; Jakola Sonja, Ylivieska; Kahilainen Kati, Kokkola; Kamunen Topi, Sievi; Laurila Jenna, Oulu; Luukkonen Satu, Kalajoki; Malinen Mari, Oulu; Mättö Henna, Ylivieska; Perälä Markus, Kalajoki; Priuska Petteri, Kalajoki; Siironen Teemu, Jyväskylä; Simukka Anni-Maria, Kalajoki; Teerikangas Ilari, Liminka.
Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija, matkailupalvelujen myynnin ja tietopalvelujen osaamisala:
Pisano Laura, Nivala; Siili-Rautio Tiina, Kalajoki; Siitonen Elina, Kalajoki; Tilus Joni, Kalajoki; Vähäsarja Karen, Ylivieska; Väyrynen Jenni, Kalajoki


Puualan perustutkinto, puuseppä, teollisuuspuusepän osaamisala:
Ahonen Sirkku, Ylivieska; Hakala Simo, Sievi; Hihnala Jaakko, Kalajoki; Ihalainen Aake, Kalajoki; Kotov Rando, Pyhäntä; Myntti Verneri, Alavieska; Rosbäck Michael, Kalajoki; Sorvari Atte, Kalajoki; Tenhunen Meiju, Kokkola; Vuolle Laura, Kangasala; Väisänen Virpi, Kangasala.


Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, talonrakennuksen osaamisala:
Airas Veikko, Kalajoki; Hietala Henri, Alavieska; Hintsala Erik, Oulainen; Hyry Tommi, Kalajoki; Isotalus Niko, Ylivieska; Jutila Eetu, Kalajoki; Kurikkala Jarkko, Kalajoki; Nauha Eetu, Kalajoki; Niemelä Niko, Ylivieska; Saari Niklas, Ylivieska; Saastamoinen Markus, Kalajoki; Siironen Kalle, Kalajoki; Tervo Sampsa, Alavieska; Tolonen Viljami, Kalajoki; Turula Teemu, Oulainen; Törnvall Tommi, Kalajoki; Vuolaspuro Eemeli, Ylivieska.


NIVALA


Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja, autotekniikan osaamisala:
Hjelm Jere, Haapajärvi; Kaikkonen Matias, Haapajärvi; Kinnunen Jukka, Ylivieska; Klemetti Joni, Oulainen; Korkiakoski Juha, Nivala; Korpisalo Joonas, Ylivieska; Korri Hannes, Nivala; Kukkola Arttu, Nivala; Laitala Miika, Nivala; Lepola Atte, Haapajärvi; Leskelä Jere, Haapajärvi; Löytynoja Jari, Ylivieska; Nieminen Kasperi, Nivala; Oja Juuso, Nivala; Palola Elias, Nivala; Päivärinta Ossi, Nivala; Päkkilä Miska, Haapajärvi; Rautioaho Arttu, Oulainen; Savela Tommi, Ylivieska; Soukka Pyry, Ylivieska; Tapio Tuomas, Ylivieska; Visuri Rami, Ylivieska; Vähäsöyrinki Johannes, Nivala; Ylikoski Jere, Nivala.


Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Borén Iina, Nivala; Huovinen Johanna, Sievi; Kankaanpää Jonna, Sievi; Kiviniemi Laure, Nivala; Korhonen Oona, Haapajärvi; Matikainen Heli, Oulainen; Puolitaival Miisa, Nivala; Tervala Tea, Toholampi.


Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, ruokapalvelun osaamisala:
Jauhoniemi Janika, Reisjärvi; Kivirinta Jonna, Nivala; Korkiakoski Oona, Nivala; Korkiakoski Siri, Nivala; Korri Pauliina, Nivala; Mustaparta Elina, Pyhäjärvi; Niskanen Aleksi, Pyhäjärvi; Pakola Jenna, Ylivieska; Ruotsalainen Heidi, Nivala; Vähäsöyrinki Hanne, Nivala


Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija, asiakaspalvelun osaamisala:
Ojala Emma-Kaisa, Nivala.


Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi, ihon erikois- ja laitehoitojen osaamisala:
Asiala Tytti, Reisjärvi; Heikkilä Nina, Alavieska; Heinonen Maarit, Ylivieska; Honkala Oona, Siikalatva; Honkaperä Niina, Reisjärvi; Isotalo Emilia, Pyhäjärvi; Jarva Marjaana, Siikalatva; Keskisarja Jessika, Nivala; Korkiakoski Mia, Nivala; Latvakoski Laura, Haapajärvi; Lintenhofer Tanja, Nivala; Myllylä Tiia, Haapajärvi; Nahkala Heidi, Kannus; Niemonen Ella, Alavieska; Ojakangas Seija, Ylivieska; Salmela Merja, Ikaalinen; Tolonen Veera, Ylivieska.


Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja, valmistustekniikan osaamisala:
Harjula Jarmo, Sievi; Similä Roope, Ylivieska, Vähäkangas Severi, Ylivieska.


Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja, valmistustekniikan osaamisala:
Alanko Jaakko, Ylivieska; Haapakoski Niko, Ylivieska; Hosionaho Joonas, Nivala; Jakola Jori, Sievi; Jämsä Tero, Haapajärvi; Koutonen Matti, Ylivieska; Niskanen Matias, Haapajärvi; Ojala Joni, Ylivieska; Paalavuo Erkki, Reisjärvi; Salmela Pauli, Haapajärvi; Seppälä Ville, Ylivieska; Taskila Elmeri, Ylivieska; Typpö Sami, Alavieska; Viitanen Heikki, Haapavesi.


Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala:
Eskola Veera, Kärsämäki; Hartikainen Janika, Haapavesi; Lehtola Siiri, Sievi; Mattila-Härkönen Susanna, Nivala; Nikulainen Heidi, Haapajärvi; Paukkunen Saija, Reisjärvi; Vainio Tiia, Reisjärvi.


Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja, kuljetuspalvelujen osaamisala:
Ahonen Jarno, Sievi; Haaraoja Janne, Ylivieska; Nevala Jussi, Ylivieska; Päivärinta Daniel, Nivala.


Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja, kuljetuspalvelujen osaamisala
Eskola Arttu, Nivala; Huhtakangas Joni, Ylivieska; Katajala Erkki, Nivala; Kärki Ville, Oulu; Niemi-Korpi Eleonoora, Ylivieska; Ojalehto Patrik, Nivala; Riepula Paula, Kärsämäki; Salo Jere, Ylivieska; Tapaninaho Joonas, Pyhäjärvi; Tikkanen Teemu, Ylivieska; Vuollet Taisto, Nivala; Åvist Miro, Haapajärvi.


Puualan perustutkinto, puuseppä:
Junttila Kyösti, Nivala; Kauppila Patrik, Alavieska; Korkiakoski Nikko, Nivala; Leväniemi Mikko, Sievi; Santala Juha, Haapajärvi.


Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja, maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala:
Eronkoski Joonas, Nivala; Harjula Joni, Haapavesi; Hautamäki Joonas, Nivala; Huhtala Samuel, Sievi; Jantunen Aulis, Haapavesi; Kautto Lasse, Sievi; Koivu Saku, Siikalatva; Konu Tuomo, Ylivieska; Kyrölä Riku, Reisjärvi; Laulumaa Hannes, Nivala; Lähdemäki Esko, Nivala; Mäki Matias, Kalajoki; Niemi-Korpi Elias, Nivala; Niskala Jarkko, Nivala; Parttimaa Tomi, Nivala; Pietilä Jaakko, Haapajärvi; Suomala Valtteri, Reisjärvi.


Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja, talonrakennuksen osaamisala:
Aaltokoski Joona, Haapajärvi; Aho Tia-Maria, Ylivieska; Aitto-oja Matti, Haapajärvi; Eskola Matias, Nivala; Eskola Viljami, Nivala; Haapakangas Jesse, Ylivieska; Hankkila Markus, Nivala; Heiskanen Jere, Sievi; Höyhtyä Joona, Haapajärvi; Isoherranen Siiri, Nivala; Järvelä Jarno, Nivala; Kautto Sauli, Nivala; Kiviniemi Esa, Nivala; Kivioja Marko, Nivala; Koivisto Miro, Ylivieska; Konu Aleksandra, Haapajärvi; Kreivi Eino, Ylivieska; Kulmala Arttu, Ylivieska; Laukka Marko, Nivala; Nurkkala Eero, Nivala; Peltokorpi Otto, Sievi; Perkkiö Teemu, Haapajärvi; Poikkimäki Juho, Nivala; Pärn Jaan, Haapajärvi; Salmela Aleksi, Ylivieska; Sikala Elmeri, Nivala; Sikala Esa-Pekka, Nivala; Somero Viljo, Sievi; Vuolteenaho Henrik, Ylivieska; Ylikotila Matias, Nivala.


Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Eskola Janne, Sievi; Eskola Matti, Nivala; Halonen Antti, Pyhäjärvi; Hannula Vesa, Ylivieska; Hyvönen Robert, Haapajärvi; Junttila Kimi, Nivala; Kangas Joona, Nivala; Keski-Korpi Mika, Ylivieska; Korva Jukka, Reisjärvi; Koskela Markus, Sievi; Kuki Kasper, Nivala; Lehtola Jaakko, Nivala; Niemi-Korpi Eemeli, Kannus; Nöjd Anne, Haapajärvi; Paakki Arttu, Nivala; Palola Arttu, Sievi; Pavlov Aleksandr, Vantaa; Puirava Mika, Ylivieska; Päivärinta Eetu, Ylivieska; Rautio Timo, Haapavesi; Salmela Eerik, Sievi; Tuoriniemi Samuli, Pyhäjärvi; Tölli Joni, Nivala; Törmälä Aki, Haapajärvi; Vehkalampi Jarno, Sievi; Verronen Mika, Kalajoki; Viljamaa Joonas, Sievi; Walta Teemu, Nivala.


Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja, putkiasennuksen osaamisala:
Aitto-oja Jere, Nivala; Björn Jiri, Haapavesi; Haapakoski Aleksi, Nivala; Halmetoja Janne, Haapavesi; Jyrinki Ville, Nivala; Kalliokulju Topias, Ylivieska; Kontio Mikko, Ylivieska; Koskela Mikael, Ylivieska; Liimatainen Joni, Ylivieska; Lipponen Roni, Haapajärvi; Löytynoja Vili, Nivala; Mäki Mauno, Nivala; Mäntylä Matias, Nivala; Pietikäinen Otto, Haapajärvi; Sarja Tuomas, Nivala; Takarautio Juhana, Haapajärvi; Vaaramaa Ville, Nivala.


Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ict-asentaja:
Autio Jiri, Sievi; Havisto Olli, Nivala; Hietamäki Salomo, Ylivieska; Isokoski Riku, Kannus; Jutila Topi, Ylivieska; Kiiveri Arttu, Ylivieska; Lauri Juhana, Kalajoki; Niemelä Joona, Haapajärvi; Palokangas Tapani, Nivala; Pudas Olli, Alavieska; Saarilampi Teemu, Ylivieska; Sarlin Samuli, Nivala; Saukko Aatu, Alavieska; Sikala Juha, Nivala.


OULAINEN


Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki, ruokapalvelun osaamisala:
Hussa Maisa, Oulainen; Hussa Sirpa, Oulainen; Jokilehto Pirjo, Oulainen; Kaurala Tiia, Raahe; Mäyrä Julia, Oulainen; Oksanen Jemina, Oulainen; Perttula Mari, Ylivieska; Suomalainen Jenna, Oulainen; Valtokari Niko, Pyhäjoki.


Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja, kotityöpalvelujen osaamisala:
Hourula Miska, Nivala; Isotalo Hanne, Ylivieska; Kortesoja Elina, Oulainen; Maarala Anne, Oulainen; Parviainen Merja, Kalajoki; Somero Heli, Ylivieska; Taka-Eilola Jani, Merijärvi; Tanskanen Taru, Kalajoki; Vihelä Joni, Kalajoki.


Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala:
Haapalainen Sini, Pyhäjoki; Helala Essi, Ylivieska; Jokitalo Milja, Ylivieska; Jussila Essi, Ylivieska; Kanerva Matti, Sievi; Karhula Roope, Ylivieska; Korento Mikko, Oulainen; Koskela Miika, Ylivieska; Lahti Iida, Oulainen; Lähekangas Paulus, Merijärvi; Mehtälä Minna, Kalajoki; Mikkola Janna, Oulainen; Mäkikauppila Joonas, Ylivieska; Peltokorpi Pihla, Oulainen; Ruhkala Aleksi, Ylivieska; Ruostetsaari Jarno, Raahe; Saaranen Marie, Nivala; Sorvari Severi, Oulainen; Vähä-Koivisto Teemu, Oulainen.


Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, talous- ja toimistopalvelujen osaamisala:
Eskola Ilse, Sievi; Huhtala Tiina, Sievi; Ilola Arja, Pyhäjoki; Jaakola Maria, Ylivieska; Kallio Annastiina, Raahe; Karhukorpi Eerika, Sievi; Kivelä Viivi, Oulainen; Korva Laura, Kalajoki; Koskela Katja, Sievi; Koskela Tiia, Sievi; Laukkanen Eija, Ylivieska; Maatähti Ulla, Ylivieska; Parkkila Katariina, Raahe; Silver Teemu, Sievi; Varila Ossi, Ylivieska; Välimäki Anita, Ylivieska; Välkky Milla, Oulainen; Ylikoski Tanja, Oulainen.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, ensihoidon osaamisala:
Heikkilä Eelis, Ylivieska; Jokitalo Jobi, Muhos; Karjalainen Sanna, Oulainen; Kyllönen Jaakko, Oulu; Laulajainen Jenna, Liminka; Liimatainen Joonas, Pyhäjärvi; Lindelä Kati, Oulainen; Mottisenkangas Tuomas, Oulainen; Muotka Joni, Oulainen; Mäkelä Jenni, Oulu; Mäki Jere, Ylivieska; Pohjola Juuso, Raahe: Pylväs Konsta, Ylivieska; Pyrrö Telma, Oulu; Ronkainen Juho, Oulainen; Räisänen Joona, Oulainen; Rättyä Sara, Oulainen; Saoudi Aisha, Raahe; Vatjus-Anttila Nea, Haapavesi.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, kuntoutuksen osaamisala:
Kuosmanen Irja, Pyhäntä; Laukka Sanna, Raahe; Paavola Ritva, Haapavesi; Rantala Sari, Oulainen; Silver Sonja, Sievi.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala:
Ansamaa Mari, Liminka; Huusko Anna-Maija, Oulainen; Hytinmäki Janina, Haapavesi; Isoaho Jonna, Haapavesi; Jussila Miia, Oulainen; Karhu Anu, Raahe; Kinnunen Marja, Raahe; Korsulainen Eeva, Kärsämäki; Kvist Riikka, Oulu; Kylmänen Sonja, Oulu; Leskinen Alina, Oulainen; Mustapää Petra, Haapavesi; Mäkelä Jaana, Oulainen; Nurmela Jaana, Siikalatva; Oinas Elisabet, Siikalatva; Pistemaa Jenna, Siikajoki; Pärn Elina, Merijärvi; Simonen Eleonoora, Haapavesi; Simonen Pinja, Pyhäjoki; Sirviö Anna, Haapavesi; Tuovila Marjo, Haapavesi; Typpö Saara, Pyhäjoki; Vierimaa Heidi, Haapavesi; Vähäsarja Riina, Raahe; Väkeväinen Eeva, Oulainen.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala:
Ekoluoma Minna, Oulu; Heitto Piia, Haapavesi; Konola Pauli, Oulainen; Kukkola Ulla, Nivala; Lehtola Emma-Sofia, Haapavesi; Levänen Johanna, Haapavesi; Merilehto Eetla, Oulainen; Morko Tiia, Ylivieska; Niemelä Iina, Raahe; Pennanen Ritva, Pyhäntä; Pienipaavola Kaisa, Oulainen; Saarenpää Susanna, Raahe; Saari Jenni, Oulainen; Saukko Kimmo, Oulu; Törmikoski Aleksi, Oulainen; Äijälä Leena, Siikajoki.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala:
Ahonen Eija, Siikajoki; Alakiuttu Elisa, Oulu; Autio Anne, Hailuoto; Fingerroos Satu, Siikajoki; Haaga Tuulia, Nivala; Haapakoski Taina, Kärsämäki; Hannukainen Tiina, Oulu; Hulanmäki Matti, Raahe; Illikainen Tiia, Muhos; Jaurakkajärvi Juulia, Oulu; Karvinen Sani, Oulu; Kauppi Leena, Raahe; Kivelä Emilia, Raahe; Kivelä Marjaana, Raahe; Koskela Miia, Raahe; Kälkäinen Kati, Siikajoki; Launonen Aleksi, Raahe; Launonen Veera, Raahe; Lohvansuu Anni, Ylivieska; Manninen Joel, Oulu; Martin Tuire, Raahe; Mursu Eila, Haapavesi; Myllylä Henriikka, Raahe; Niemimäki Anna, Liminka; Nissilä Leena, Raahe; Pehkonen Kirsi, Raahe; Rantala Minna, Nivala; Ruokokoski Anu, Oulainen; Sevimli Mehmet, Raahe; Säärelä Marjaana, Siikalatva; Taipaleenmäki Kirsi, Raahe; Törmäkangas Tarja, Raahe; Virta Henna, Oulu; Väisänen Jenna, Oulainen
Vääräniemi Jere, Ylivieska.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vammaistyön osaamisala:
Hyväri Kati, Lumijoki; Von Bonsdorff Janette, Oulainen.


Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi, käytön tuen osaamisala:
Erkkilä Matias, Kalajoki; Eskonniemi Pasi, Ylivieska; Hätälä Markus, Oulainen; Palosaari Aapeli, Oulainen; Rautio Joni, Tyrnävä; Siipola Aleksi, Kalajoki: Soukka Markus, Oulainen


PIIPPOLA (Siikalatva)


Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:
Iivarinen Tomi, Varkaus; Junttila Petri, Sievi; Järvenpää Iikka, Keuruu; Portti Iida, Oulainen.


Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala:
Autio Marita, Kärsämäki; Bergdahl Ida, Helsinki; Guttorm Hillevi, Utsjoki; Hanhisuanto Suvi, Oulu; Hietala Hanna, Espoo;
Hostikka Tiina, Siikajoki; Jakola Tuomo, Sievi; Luukkonen Päivi, Järvenpää; Marjamäki Eeva, Alajärvi; Nuolioja Päivi, Haapavesi; Pakarinen Piia, Jyväskylä; Pitkänen Riitta, Oulu; Salmela Jari, Oulainen; Salmén Kaisa, Raahe; Telimaa Sisko, Kokkola.


Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, ympäristön suunnittelun ja rakentamisen osaamisala
Grönfors Kati, Haapavesi; Kantola Paula, Oulu; Kuznetsov Egor, Piippola; Kärki Wuokko, Oulainen; Majava Petri, Haapavesi; Mehtälä Salla, Haapavesi; Nummela Jessi, Siikalatva; Piippo Jukka, Siikalatva: Sipola Erkki, Siikajoki; Äijälä Janita, Siikalatva.


Puualan perustutkinto, puuseppä:
Hokkanen Akseli, Siikalatva; Keränen Tero, Siikalatva; Ritola Tuukka, Sotkamo.


YLIVIESKA


Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:
Heikkilä Silja, Oulainen; Linnakangas Pia, Nivala; Naukkarinen Miko, Alavieska; Nivala Iina, Sievi; Rajala Tomi, Ylivieska; Räihälä Elias, Kalajoki; Tekoniemi Elisa, Ylivieska.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala:
Aitto-oja Juulia, Nivala; Hakula Suvi-Tuulia, Nivala; Hietamäki Minna, Ylivieska; Huovari Inka, Sievi; Hyvönen Hilla, Sievi; Karhunen Pirjo, Ylivieska; Leppikangas Veera, Nivala; Malila Eveliina, Nivala; Nikkarikoski Riitta, Kokkola; Nikulainen Hanna, Ylivieska; Peltosaari Emmi, Nivala; Pudas Ilkka, Ylivieska; Päivärinta Heta, Ylivieska; Rutanen Tiina, Ylivieska; Talman Emmiina, Nivala; Toivoniemi Janne, Nivala; Valtanen Noora, Ylivieska; Visuri Helena, Nivala.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala:
Haapapuro Reeta, Haapajärvi; Hautakoski Jenni, Haapajärvi; Hautamäki Henri, Alavieska; Järvi-Åvist Päivi, Haapajärvi; Kaltiainen Anu, Espoo; Karjula Simo, Sievi; Lintilä Mika, Kannus; Mehtälä Inga, Nivala; Männikkö Heini, Nivala; Närhi Satu, Haapajärvi; Paavilainen Taija, Nivala; Parkkamäki Marko, Kokkola; Poutanen Maarit, Ylivieska; Rautio Jemina, Ylivieska; Somero Niina, Sievi; Tuoriniemi Henna, Haapajärvi, Vähäsöyrinki Kai, Nivala; Väyrynen Mika, Haapajärvi.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala:
Aitto-oja Krista, Nivala; Annala Leena, Ylivieska; Eskola Eveliina, Nivala; Filpus Jenny, Keminmaa; Haikola Minna, Sievi; Harju Jaana, Ylivieska; Holmström Emilia, Haapajärvi; Hosio Tuula, Nivala; Hosionaho Tanja, Nivala; Huhtamäki Noora, Sievi; Hyvönen Kirsi, Sievi; Härö Saara, Nivala; Isokangas Päivi, Haapajärvi; Junttila Kaisa, Ylivieska; Jussila Emma, Ylivieska; Jylhä-Ollila Marika, Ylivieska; Kaarlela Laura, Nivala; Kaarlela Mari, Nivala; Kaikkonen Jenna, Ylivieska; Karppinen Arja, Kannus; Kemell Edla, Haapajärvi; Kemell-Skantz Erja, Pihtipudas; Kivisaari Johanna, Ylivieska; Koivisto Anu, Ylivieska; Koponen Nico, Ylivieska; Korkiakoski Janika, Nivala; Korkiakoski Milla, Ylivieska; Koskela Emilia, Sievi; Koskela Marja-Terttu, Kannus; Koskela Marko, Sievi; Koutonen Annika, Ylivieska; Kukkonen Sanna, Sievi; Laurila Ella, Nivala; Laurila Katariina, Nivala; Leppäkari Iiris, Ylivieska, Leppänen Jenni, Haapajärvi; Manninen Emilia, Kalajoki; Mattila Mirva, Ylivieska; Miettinen Elina, Kalajoki; Mursu Heidi, Haapavesi; Niemelä Eija, Nivala; Niemi Iina, Reisjärvi; Nivala Leena, Nivala; Palo Nina, Ylivieska; Perttu Justus, Sievi; Poikkimäki Venla, Sievi; Saarela Hilkka, Haapajärvi; Sikala Salla, Haapajärvi; Soranta Sanna, Haapajärvi; Sormunen Pirita, Ylivieska; Tamminen Heidi, Pihtipudas; Teppo Eeva, Ylivieska; Tervamäki Mikael, Sievi; Tölli Maria, Nivala; Viljamäki Janina, Alavieska; Vähätiitto Tarja, Nivala: Ylikotila Minna, Nivala


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vammaistyön osaamisala:
Haikola Sara, Sievi; Heiskanen Jenna, Ylivieska; Hietalahti Anette, Halsua; Huhtala Jenna, Sievi; Moilanen Markku, Ylivieska; Nikki Eerika, Toholampi; Savela Mira, Haapajärvi; Seppälä Tiia, Ylivieska; Untinen Jonna, Halsua.


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vanhustyön osaamisala:
Hihnala Henna, Kalajoki; Honkakoski Marja, Ylivieska; Hyry Jenni, Kalajoki; Korpi Sari, Kalajoki; Koutonen Anniina, Kalajoki; Lu Xue Bo, Kalajoki; Manninen Katja, Kalajoki; Mehtälä Helli-Maria, Haapajärvi; Ojala Nina, Kalajoki; Saarilampi Marjo, Kalajoki; Saukko Anni, Kalajoki; Shuteeva Alexandra, Kalajoki; Siirilä Pirkko, Kokkola; Vasankari Roosa, Kalajoki; Vierimaa Minna, Kalajoki; Wilenius Everly, Nivala.

 

 

 Erma 2x65

 ST nettikauppa 

31648308 1692794157469228 5656655289575800832 n

 

   Pajala

 

 

yhteystiedot

Liitteet